Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Srbija i "verolomna EU"

Komentari (20) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 sreda, 21 decembar 2011 15:10
MP
"Đelić je, navodno pod bremenom moralnog imperativa, podneo ostavku. Razume se uz zaklinjanje da će ostati veran putu koji nema alternative"
Đelić nije postupio zbog moralnog imperativa.Poput Jelašića beži sa mesta ѕlo-dešavanja.Kauč i ono u kauču sigurno će da ponese.
Preporuke:
69
2
2 sreda, 21 decembar 2011 15:58
Istok
Izuzetni clanak. Da, to je sustina zapada, sustina Evrope i stare joj Amerike. Da vladaju i milom i silom nad celima svetom rad svoje koristi.
Mi im dodjemo kao test u kome se vidi rezultat njihove prevrtljive politike. Na to se treba odgovoriti " Necu te dragi nacicu si drugoga". "Nisi ti jedini mogu ja i bez tebe". Ali kod toga lepotica da se uzdigne i fizicki i psihicki. Da se osamostali da joj niko ne treba da moze sve sama. Ne da trazi nego da se nametne da se bez nje ne moze.
Preporuke:
39
2
3 sreda, 21 decembar 2011 16:02
fristajlo
A vrhunac perverzije i pokazatelj opake moći doktrine meke imperije je njena sposobnost da javnost ubedi u verolomnost srpske politike i političara. Ipak, najviše bi trebalo da nas brine to što izjave naših političara i diplomata sve više podsećaju na žalopojke indijanskih poglavica koje je beli čovek lažljivog jezika izigrao po ko zna koji put.
To samo pokazuje koliko su, u suštini, nedorasli zadatku kojeg su se prihvatili, i uveliko objašnjava podršku, koju su imali od tih istih, kao opozicija Miloševiću; zapadu su bili potrebni kao izvršna vlast, da bi lakše sproveli svoje planove na ovim prostorima.
Ovim ne amnestiram pomenute od odgovornosti; nisu to radili samo za sebe, već i za narod, koji su obmanuli da znaju šta rade.
Istorijski gledano- krivi su.
Preporuke:
55
0
4 sreda, 21 decembar 2011 16:39
Starac Milija
Da smo u školi na časovima istorije učili prave stvari imali bi prosvećeniji narod i elitu. Koliko se samo može naučiti o Zapadu od sloma Rimske imperije do genocida nad američkim indijancima, primera ima sjajnih. Šteta što naši istoričari, čast sjajnim izuzecima u redovima naših akademika, spavaju poslednjih 20 godina tvrdim snom.
Istina je da čovek vidi svet onako kakav je on sam, zato za naše pretke i za nas njihove potomke Zapad je bio i ostao veroloman i lažljiv.
Naša je dužnost da budemo nevini, ali ne i NAIVNI braćo.
Tužno je gledati naše poglavice kako pokunjeni i izigrani završavaju političku karijeru i ostavljaju narod u sve gorem položaju.
Preporuke:
47
0
5 sreda, 21 decembar 2011 16:41
Maki
Najveci dio teksta je tacan, ali je zakljucak suvise pesimistican.
Naravno na svjetskoj sceni niko ne moze dobiti utakmucu ako se ne bori za svoje interese. Glavna greska post Miloseviceve ere je puzanje prema mocnima da se ostvare po neki poeni. Vidimo da ta politika ne ide i da je kontraproduktivna.
Kada pogledamo istoriju srpskog naroda. Ona je poplocana sve samim zrtvama za drzavu i slobodu. Nije ni danas nimalo drugacije.
Politika Borisa Tadica nas je i dovela na niske grane.
Narod treba da uzme stvari u svoje ruke konacno.
Smjena vlasti , ciscenje spijunskih gnijezda, agentura , placenickih NVO itd. Ici ce tesko ali ovo je jedini put ka slobodi.
Ako ne uradimo tako bicemo izbrisani sa liste slobodnih svjetskih
Naroda a samosvjesno cemo potpisati svoj nestanak.
Preporuke:
48
0
6 sreda, 21 decembar 2011 16:44
siniša
Nisu mi jasni ovi koji o ovom tekstu misle dobro. Ja mislim da je propagandni panagirik koji "kao" nešto kritikuje, a u stvari pravda.

Stvar je prosta. U Srbiji ima šest miliona Srba, a u svetu još četiri. Ulaskom Srbije u EU neko od njih, a možda i desetine i stotine mogu sa na primer podrškom ruskog kapitala na otvorenom tržištu Evropske unije da kupe pola Evropske unije za Ruse. Dakle, nema šanse da dozvole pristup maskiranom ruskom kapitalu kroz članstvo Srbije. Nikada im nije ozbiljno i iskreno padalo na pamet da puste Srbiju u EU. Sve je bilo samo farsa. Ta farsa je imala za cilj da nudeći EU članstvo, kao šargarepu, preko haškog pseudo tribunala i lažnih reformi potpuno rasformiraju pre svega privredu, a onda i vojne i bezbedonosnbe strukture Srbije i od nje napravili jednu pustopoljinu.
Vidite li vi zaparložene njive i poljoprivredne kombinate? Vidite li opustela sela, fabrike, kasarne, kao posle poplave i zemljotresa sto puta gore nego posle bombardovanja.
Preporuke:
47
0
7 sreda, 21 decembar 2011 16:46
Kiza
Samo da se malo nadovezem na ovaj clanak. On opisuje citavu seriju prevarenih srpskih politicara u pokusaju da se Srbija priblizi Zapadu pristajanjem na sve njegove neo-kolinijalne i neljudske uslove. Logican nastavak price je da Zapad dovede novu garnituru na celo Srbije (Tomu i Aleksandra), da bi onda tu svezu ekipu izvozao do beogradksog pasaluka.

Zivi bili pa videli. A mozda ce nekome jednom svanuti u glavi da sa onima koji su te bombardovali i ubijali ti decu nema prijateljevanja.
Preporuke:
40
2
8 sreda, 21 decembar 2011 17:48
@Rade Ivković
Dobro bi bilo gospodine Ivkoviću, da ste barem negde u tekstu pomenuli izvor informacija koje iznosite kao opšte poznate tvrdnje ili da ste barem nagovestili da li su to strani ili domaći izvori. Ovako, teško je pratiti Vaše pretpostavke koje ređate kao nesporne istine, a neke od tih pretpostavki su pogrešne.
Najpre ona da su Đelića slagali, kao i to da je Đinđić bio razočaran, a Milošević izigran.
Ako ste već krenuli u pisanje ovako opširnog teksta sa pretenzijom da analizirate odnose Srbije i EU, onda ste nam ostali dužni i poneko objašnjenje i potkrepljenje tvrdnji koje iznosite.

Golub
Preporuke:
14
12
9 sreda, 21 decembar 2011 19:23
Ivan
Faktografija je jedno, a interpretacija drugo. Ja smatram da pomenuti srpski političari uopšte nisu bili prevareni, već da su veoma dobro znali šta rade, a u tome ih je podržao i "naivni" narod, barem većina.Ponoviću ako treba sto puta:Srbi(sa izuzetkom bosanskih) nisu hteli da se bore za svoju zemlju, već da žive u imaginarnom svetu američkih serija, ma i po cenu stradanja svojih sunarodnika.Ogroman je broj dokaza za ovu tvrdnju, a neke od njih sam navodio u ranijim komentarima.Zbog toga ovaj narod nije imao hrabre i plemenite vođe poput Gadafija,Čerčila,cara Aleksandra prvog(ruskog),svetog Aleksandra Nevskog, svetog kneza Lazara i tako redom unazad do Leonide.Umesto toga dobio je izdajnike koji su za fotelju bili spremni da žrtvuju čitave teritorije(Milošević), oslobode osuđene albanske ratne zločince i izruče ratne heroje u Hag(Koštunica,Đinđić), ekonomski sasvim unište zemlju(Đelić,Đinđić,Tadić).Mesto da se pokajemo pred Bogom za naše grehe, mi još glumimo pravednike.Sramota!
Preporuke:
30
3
10 sreda, 21 decembar 2011 20:03
Slavomir Srpski
Izuzetan i vrlo sintetican tekst, koji jasno pokazuje mane i obmane nasih vodecih lidera u proslih 20 godina, od Milosevica preko Dkindjica, Kostunice do Tadica. Samo bih jedno podvukao: te "greske" nasih "lidera" uglavnom su bazirane i na zelji vecine gradjana da ne plate cenu koju je potrebno platiti da bi ostavi slobodni i suvereni. Zasto, kada je Milosevic video da su ga izigrali Badnter komisijom, nije odmah oduzeo legalnost toj komisiji i branio Srbe na granicama krajina, trazeci da se postuje suverenitet konstitutivnog srpskog naroda u CITAVOJ Jugoslaviji. Kostunica je uvideo da ga je Solana izigrao, ali je onda izgubio vlast, dozvolivsi da strane vlade dovedu izborne gubitnike na vlast. Zasto nije onda to sprecio, pa i po cenu unutrasnje radikalizacije. Konacno, zasto sada Tadic kada je shvatio da je izigran od Eulexa, njima ne oduzme legitimitet, ne dozvoljavajuci realizovanje za nas negativnih pregovora? Dokle ce ovaj srpski narod to da mirno gleda i aminuje???
Preporuke:
29
1
11 sreda, 21 decembar 2011 22:40
vrabac
Kakav komentar. Rekao bi čovek šta nam uradiše ovi,
a mi jadni bedni ni za što nismo krivi.
Preporuke:
1
13
12 sreda, 21 decembar 2011 22:41
mp
tesko je shvatljivo da je B Djelic u 26 i 27 godina mogao biti neciji savetnik; ima dosta nejasnog u njegovoj biografiji; To to je podneo ostavku ima drugu pozadinu o kojoj se moze nagadjati; Ne verujem da je podneo ostavku koja nije realizovana zato sto nije ispunio obecanje; Djelic se uglavnom u Srbiji najvise bavio licnom koristi i licnom promocijom; Milosevic je sa zapadom vodio dosta krutu politiku a cena koju smo svi platili devedeseteih je bila strasna, sigurno je moglo bolje; Mi nikako da uspemo da pokazemo jedinstvo u zemlji oko nacionalnih interesa, najvise se pokazuje razumevanja za licne interese, a ovo sto zivimo su posledice.
Preporuke:
13
2
13 četvrtak, 22 decembar 2011 00:21
ben
Kostunica nije mogao sve da je i hteo da sprijeci referendum u Crnoj Gori.Hag kao obavezu Srbije prihvatio je upravo "vise puta prevareni Milosevic".Kostunicu ,po autoru ovog clanka,tog "evrofanatika" po dolasku na vlasti je docekao martovski pogrom Srba na Kosmetu.Ta manjinska vlada u kojoj SPS nije imao vicepremijera
je ipak najbolja vlada u demokratskoj Srbiji.
Preporuke:
6
4
14 četvrtak, 22 decembar 2011 07:57
racel
Prvi komentar na ovaj tekst u potpunosti potpisujem, ali sa predlogom da se doticnima oduzme ono sto su , ne zaradili, ukrali su , a dosli su goli i bosi sa tog zapada ,gde su bili toboze strucnjaci.
Preporuke:
10
0
15 četvrtak, 22 decembar 2011 10:59
Srboljub Savic
"Istorija-uciteljica zivota"!
Mozda za neke, a za nas-Srbe?
Upravo su najmocnije zapadne
zemlje, ne jednom, dokazali
svoju aroganciju i grubo krsili
potpisane ugovore, data obecanja,
visoke, humanitarne ciljeve,
pravo, cast, moral,...
Takvi, izabrali su "nase" da im
sluze i izvrsavaju sve sto njima
odgovara dok mi imamo iluziju o
demokratiji, pluralizmu i izborima.
Naravno, "pustaju" cinovnike
beznacajnog kalibra, da nam govore
o "podrsci" o uslovima-ne i da, ...
Tragedija Srbije je sto vec toliko
godina gubi vreme, tolerise razaranja
i pjacku, prvo "opozicionara" pa
sad, vladjuce garniture.
Svi zajedno, ne mare za stvaranje,
a u uzimanju narodnog-alajbegove
slame, nema im premca.Iako puta
ima, carobnog stapica nema, Srbiju
vode, kao Domanovicev "vodja" u
bezdan i sram.
Srbija ima dovoljno naroda, zemlje,
sirovina, energije, izuzetan polozaj,
samo nema svesti. Zbog toga, svaki
cinovnicic moze da nam kaze sta hoce,
a mi ponavljamo- "EZ", samo ..
S. Savic
Preporuke:
5
0
16 četvrtak, 22 decembar 2011 11:55
Marko Gay
nesmotreno prihvatio arbitražu Badinterove komisije. Bio je to verovatno plod pogrešnog uverenja da će Evropa ispoštovati ključna načela


Miloseviceva odluka je pre svega plod nekvalitetnog obrazovanja u Srbiji, gde se ljudima uliva u glavu da je EU donekle nezavisna od SAD, sto nema veze sa stvarnoscu.

Srbi istrajavaju na ragovorima i dogovorima sa evropskim politicarima, npr Angelom Merkel, koji su sasvim besmisleni i cisto gubljenje vremena. Zasto pricate preko kurira kad mozete direktno? Kad je Milosevic to KONACNO shvatio, seo je na avion i otisao u Dayton na razgovor s Holbrookeom.

U svojim radovima Kuper zastupa primenu politike dvostrukih standarda za države koje pripadaju predmodernoj fazi razvoja. To konkretno znači da su u diplomatskim i svim drugim kontaktima sa takvim zemljama dozvoljena sva sredstva.


S vama imamo pre svega kulturni spor. Jer daleko ste od "visoke modernosti" (kako god je nazvali) u kojoj mi zivimo.
Preporuke:
5
2
17 petak, 23 decembar 2011 09:37
ZoranR
Marko, samo Vi nastavite da živite u Vašoj ''visokoj modernosti'' i držite se dalje od nas pa neće biti nikakvog ''spora'' među nama. Gde god ste Vi nametali svoju ''visoku modernost'' ostala je pustoš. Daleko Vam lepa kuća i nek Vam je Bog u pomoći!
Preporuke:
2
0
18 subota, 24 decembar 2011 02:58
Srebin po meri
Već vekovima postojimo i kao država i kao kolonija i opet država. Velika istorija za veliki narod. Ne može mali narod da stvara bogatu i veliku istoriju. Ali mi nije jasno kako veliki srpski narod ništa da nauči iz, prebogate mu, istorije. Možda je istinu saopštio Arčibald, opisujući srpsku omladinu. Možda je stvarno nesreća što generacije koje su dolazile i koje dolaze ne veruju u iskustvo svojih predaka. Eto i cela plejada savremenih srpskih političara, poverovaše "latinima" neverujući svojim pradedovima. Kao da nisu ni čuli za narodnu epsku pesmu "Dušanova Ženidba", npr.
A šta reći o zapadnoj civilizaciji? Pravna država i vladavina prava spadaju u najveće vrednosti zapadne "civilizacije".Pa oni i same sebe lažu.U slučaju Srbije, šta su ispoštovali? Čak i rezolucije koje su nam nametnuli hoće da ponište i traže da i na to pristanemo. Traže da se i faktički odreknemo prošlosti za rad budućnosti, koje po njima više nemamo. Vreme je da se okrenemo svome rodu,Slovenskom.Daće Bog.
Preporuke:
3
0
19 nedelja, 25 decembar 2011 15:05
V.I.
Tekst je dobro napisan,nebi se moglo reci da je optimisticki ali nije ni potpuno pesimisticki.
Ne krivim nase politicare koji su "izigrani i prevareni".
Zivimo u maloj,siromasnoj zemlji i ako pogledamo njenu istoriju uvericemo se da smo uvek sami morali da se borimo za sebe i da su mocnici bili tu samo kada je njihov interes bio ugrozen,ukljucujuci i Rusiju.Verujem da je Djelic zeleo najbolje za Srbiju,ali na ovoj nasoj ,vec ozbiljno bolesnoj planeti,jos vlada zakon jaceg, zbog cega je potrebno mnogo mudrosti da bi se cilj postigao.Jer snagu moze pobediti samo mudrost.
Preporuke:
2
0
20 nedelja, 25 decembar 2011 17:48
Svetislav Kostić
Aburdna već sama pomisao da se Vojislava Koštunicu u drastičnim destruktivnim aktivnostima na štetu srpskih nacionalnih i državnih interesa trpa u istu vreću sa Borisom Tadićem.

Savršeno je jasno i suvišno dokazivati da u razbijanju Srbije na njene sastavne dijelove nadaleko od svih vrhunskih političkih "poglavara" prednjači Boris Tadić. Neshvatljivo kome, sem sem medijima pod kontrolom Režima, treba da posluži na temu destrukcije ophođenje sa Borisom Tadićem u svilenim rukavicama?
Preporuke:
3
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner